świat alkoholika

Alkoholowy Świat Uzależnień Alkoholika

Alkoholowy Świat Uzależnień Alkoholika. Pozorność a realizm… Przyjemność a destrukcja… Mit a fakt! Bardzo często obok alkoholizmu wyrastają w tym świecie inne uzależnienia od używek- narkotyki, hazard czy popularne u alkoholików palenie nikotyny. Postępuje ich kumulacja, czasami zmiana repertuaru i intensywności a wszystko na ciągle kręcącej się karuzeli uzależnienia. Zerwane relacje, zamrożone uczucia, bycie a nie życie, a wszystko dzięki pozorom jakie sprytnie i podstępnie podsunął nam alkoholizm. Na ich podstawie wybudował on sobie w strukturze psychosomatycznej człowieka ogromną i niewolniczą „placówkę” w której rozpoczęło się wyniszczanie intra i interpersonalne. Powstała ogromna machineria uzależnienia, która potrzebuje do swojego działania ogromnej ilości energii życiowej, którą wykorzystuje z największą skrupulatnością i zapalczywością.

Alkoholizm powoduje powolną destrukcję

Emocja po emocji, destrukcja po destrukcji, kropelka po kropelce, działka po działce, raz wolniej raz szybciej, raz mocniej raz lżej, uzależnienie wyniszcza cały świat osoby uzależnionej. Przeprowadza przez wszystkie swoje destrukcyjne fazy i prowadzi do końca… życia. Alkoholizm wykańcza swoją prostotą- kawałek szkła w kształcie butelki z bliżej nieokreśloną substancją wodną w środku. Nieokreśloną- pozornie a w rzeczywistości destrukcyjną, o ogromnej sile uzależnienia alkoholizmu, wykańczająca alkoholika od środka…. zaczynając od jego emocji… Aby wyjść z tego „wystarczy’ 1 decyzja- Tak! Idę na odwyk! Zaczynam terapię aa! Dostrzegam uzależnienie od alkoholu i chcę się tego pozbyć! Raz na zawsze… Wówczas zaczyna się proces przebijania do realnego świata- terapia alkoholowa. Leczenie alkoholizmu wiele osób próbuje zacząć „na własną rękę”, samemu. Bardzo duży błąd. Łatwa korekta- zamiast nerwowego i instynktownego poszukiwania światełka w tunelu, wystarczy odwiedzić ośrodek terapii uzależnień, czy alternatywnie poradnię alkoholową i rozpocząć leczenie alkoholizmu wraz z innymi uzależnieniami powstałymi na przestrzeni lat życia w świecie alkoholu. Skuteczna terapia aa to leczenie uzależnień pod okiem terapeuty. Czy to na oddziale zamkniętym czy to w stacjonarnej poradni uzależnień, ale zawsze w relacji terapeutycznej.

Przyznaj się przed samym sobą

Leczenie alkoholizmu (czy nikotynizmu, hazardu, nikotynizmu, współuzależnienia itd.) zaczyna się tak naprawdę od przyznania się przed samym sobą- „Tak! Mam problem z moim uzależnieniem!”. Tak zaczyna się każda terapia jakichkolwiek uzależnień. Każda poradnia alkoholowa wraz ze swoim personelem zdecydowanie i skutecznie pomaga w pokonaniu tego jakże ważnego pierwszego etapu. Pogodzić się z samym sobą- tak- i to zdecydowanie. Leczenie alkoholizmu wymaga od nas takiego właśnie zdrowego pogodzenia i na takim fundamencie buduje się dalej trzeźwość. Skuteczny odwyk (czy terapia np. alkoholowa) to zawsze współpraca na bazie szczerości, uczciwości i zaangażowania obydwu stron. Odwyk alkoholowy wraz z całym spektrum spraw do pokonania, radości do przeżycia, wsparcia do otrzymania od terapeuty pozwala na stałe powrócić do realnego życia (a nie „bycia w destrukcyjnej relacji z uzależnieniem od alkoholu” czy innej używki) gdzie wszystko pozostaje pod kontrolą.

Znajdź pomoc w Poradni Uzależnień

Każda poradnia uzależnień w swoich programach umożliwiających leczenie uzależnień zawsze pomaga i jest pomocna, jeśli determinacja osoby uzależnionej jest szczera i wyzbyta jakiegokolwiek kombinowania czy oszukiwania przede wszystkim siebie. Ośrodek terapii uzależnień daje szansę na nowe życie, ponieważ odmładza, odbudowuje relacje. Uzależnienie od alkoholu powoli zmniejsza się wraz ze wszystkimi negatywnymi dodatkami, z którymi przyszło uzależnionemu borykać się podczas długich okresów nałogowego picia alkoholu. Z każdym dniem wraca coraz więcej życia i nadziei na wreszcie lepsze jutro. Terapia uzależnień w każdej formie (np. odwyku alkoholowego) wyswobadza ze stalowych węzłów alkoholizmu czy innego nałogu. Praca nad leczeniem uzależnień wraz z terapeutą prowadzi z terenów śmierci i destrukcji. Ta droga to nie budowanie na zgliszczach nałogu. To droga trzeźwości zbudowanej na nowym „ja” poprzez skuteczny odwyk. To wejście w nowy świat- realny, faktyczny, namacalny, w którym to „ja” ma nad wszystkim kontrole a nie alkoholizm czy inne destrukcyjne uzależnienie, które zabierało trzeźwość, czyli życie.

Zacznij życie na nowo po terapii alkoholowej

Terapia alkoholowa to klucz do tego wszystkiego i przede wszystkim do siebie. Wejdziesz tam poprzez drzwi ośrodka terapii uzależnień i podejmując leczenie alkoholizmu czy innego uzależnienia zaczniesz nowy rozdział- zwany „Moja Terapia AA– Moje Życie”. Tu wszystko jest realne i normalne, a nie nałogowe, uzależniające w sposób destrukcyjny i wyniszczające. Odzyskasz moc, odzyskasz życiową krzepę… po prostu poczujesz się lepiej. Odwyk alkoholowy będzie pobytem w SPA, wzmocni, zregeneruje, odnowi i pozwoli zacząć wszystko od nowa. Leczenie uzależnień buduje świat od nowa, nadaje nowy koloryt, w pełni rozlicza przeszłość. Nowy start w nowe życie. Wolne od uzależnień, nałogów, narkotyków, alkoholu… Z całkowitą kontrolą nad sobą i z dobrymi relacjami z otoczeniem… Bez współuzależnienia a z wzajemnym wsparciem i zrozumieniem. Taką szansę daje terapia uzależnień, szansę zbudowania własnego świata od nowa poprzez drzwi każdej poradni uzależnień. I jest to zajęcie, w którym nie ma jakichkolwiek „minusów”, są tylko i wyłącznie same „plusy”.