Podjęcie leczenia uzależnienia

Pogrążając się w uzależnieniu krzywdzimy nie tylko siebie. Powoli, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu krzywdzimy coraz mocniej nasze dzieci. Nie potrzeba nawet „obecności” przemocy w domu, wystarczy sam fakt pijącego rodzica (nawet pijącego „potulnie”). Krok po kroku krzywdzisz swoje pociechy, które wchodząc w dorosłe życie dostaną od Ciebie w „wyprawce” problem współuzależnienia czy DDA (dorosłe dzieci alkoholików- w opcji- pijące lub nie) z pełnym „bukietem” wewnętrznych zaburzeń. Dokładnie to samo „fundujesz” również swoim innym najbliższym. A przecież wszyscy chcą dobrze. Paradoks? Raczej okrutna rzeczywistość.

alkoholizm

Decyzja o podjęciu leczenia

Podejmij decyzję o leczeniu swojego alkoholizmu czy innego nałogu. Zacznij swój odwyk, przejdź przez proces terapii AA. Skorzystaj ze wsparcia naszego ośrodka terapii uzależnień. Alkoholik zawsze ma szansę na wyjście ze swojego alkoholizmu, Terapia alkoholowa gwarantuje mu zdrowie i prawdziwe, szczęśliwe życie. Leczenie uzależnień jest drogą rozwoju- zmianą stylu życia, polepszeniem relacji z innymi, odzyskaniem prawdziwego, realnego kolorytu własnego życia.

Może czas zmienić to wszystko? Twoja Decyzja, a Czas płynie.

Trzeźwość to ukryty pod płaszczem nałogu Skarb. Jest to źródło ogromnej mocy, z której płyną same korzyści (w odróżnieniu od iluzorycznej mocy jaką daje alkoholizm czy inne uzależnienie). Ta Energia prowadzi nasze życie w kierunku nieustannego rozwoju, uczy dyscypliny, uważności, rozwagi dając nam uczucie radości każdego dnia (nawet tego gorszego). Chcesz spróbować

Zacznij swój odwyk, swoją terapię AA w ośrodku terapii uzależnień! Leczenie alkoholizmu czy innego uzależnienia to proces, który gwarantuje stałe dostarczanie coraz większej ilości Tej Energii. Uzależnienie powoli odpuszcza dzięki Twojej pracy a Ty nie jesteś już alkoholikiem, lecz stajesz się wreszcie wolnym człowiekiem. Poradnia uzależnień (w tym również poradnia alkoholowa) wspiera Cię w tym wszystkim i pomaga iść do przodu. Gwarantuje Ci iż Twoja terapia Twoich uzależnień będzie przebiegała skutecznie i zaprowadzi Cię do normalnego, szczęśliwego życia. Podejmując leczenie uzależnień chcesz podążać tą drogą, ku swojej wolności. Ta droga to Twój odwyk alkoholowy (czy inny)- to odkrywanie Twojej siły którą próbował zabrać Ci alkoholizm (czy inne uzależnienie). Terapia alkoholowa (lub inna) gwarantuje Ci ten sukces- Twój sukces!

Czy faktycznie osoby „nie posiadające” problemu uzależnienia od alkoholu piją w sposób kontrolowany?

Skoro każdorazowe sięganie przez alkoholika po kieliszek to droga w przepaść (lub rozpoczęcie tej drogi). Zapewne teraz pomyślisz- „Bez przesady!” Tyle osób twierdzi- „Tak, mam kontrolę nad swoim piciem. Alkoholizm mnie przecież nie dotyczy!” a potem tydzień, rok może dwa lata i zaczynają się pojawiać awantury, nerwy i inne problemy które pojawiają się przecież nie wiadomo skąd. Czy sięganie po alkohol jest faktycznie dla Ciebie takie bezpieczne jak twierdzisz?

Przynajmniej rozwiąż test… https://terapiawzaciszu.pl/test-alkoholizm/

Może dzięki niemu przynajmniej na chwilę zastanowisz się- „Czy aby na pewno jest to aż tak bezpieczne nawet dla mnie, którego ten problem nie dotyczy?”. Może pojawi się myśli, iż powinienem zweryfikować tą kwestię z terapeutą w poradni uzależnień? Dowiesz się wówczas czy faktycznie masz problem i czy faktycznie potrzebna jest Ci terapia AA vel odwyk. Alkoholizm to niebezpieczna i trudna choroba. Wymaga zdecydowanych Twoich decyzji i podjęcia współpracy z poradnią leczenia uzależnień vel poradnią alkoholową. Czekają na Ciebie wykwalifikowani terapeuci, którzy pomagają wielu osobom podejmującym leczenia swoich uzależnień.