alkoholizm - jak leczyć

Alkoholizm – jak leczyć

Proces terapii alkoholowej osoby uzależnionej, tzw. odwyk rozpoczyna się jej szczerą i wewnętrzną decyzją o zaprzestaniu picia (a raczej jest to decyzja o rozpoczęciu leczenia swojego alkoholizmu). Decyzja o odwyku (czyli tzw. stacjonarnej terapii aa, ale również i terapii uzależnień online), stanowi fundament odnośnie przyszłego budowania własnej osobowości trzeźwej i prowadzenia trzeźwego życia (a nie „radzenia sobie”!). Decyzja o zakończeniu picia (rozpoczęcia terapii uzależnień) nie należy do łatwych a niekiedy spotyka się z bardzo dużym napięciem emocjonalnym. Jest to zjawisko zdecydowanie związane z jeszcze silnym oddziaływaniem alkoholu na organizm alkoholika a bardziej na jego psychikę. Alkohol jest niczym innym jak substancją psychoaktywną, silnie oddziaływującą na naszą podświadomość i kierującą nas w kierunku destrukcyjnego postępowania. Pojawia się pytanie, jak powinno się leczyć alkoholizm.

Jak leczyć alkoholizm

Faktycznie i realnie nie otrzymamy z tej relacji niczego innego aniżeli lęku, niepewności, strachu i wielu innych negatywnych zjawisk, które będą coraz mocniej i częściej pojawiać się w naszym życiu. W naszej psychice poblokowane są jakiekolwiek sygnały o leczeniu alkoholizmu. Kiedy jednak uda się pokonać tą alkoholową „zaporę emocjonalną” możliwa jest „ucieczka” z podszytego kłamstwem i iluzją alkoholowego świata nałogu (uzależnienia). Kolejnym słusznym krokiem jest wówczas zgłoszenie się do poradni terapii uzależnień (lub podjęcie terapii online) i przedyskutowanie tematu z wykwalifikowaną osobą zajmującą się terapią uzależnienia od alkoholu (vel tak zwanym leczeniem alkoholizmu). Taka osoba wskaże nam, jak leczyć alkoholizm. Podczas takiej konsultacji w ośrodku terapii uzależnień (lub podczas sesji w terapii online) można się przekonać, iż wbrew temu co narzuca nam ogół społeczeństwa, wyjście z tego problemu (poprzez rozpoczęcie tzw. terapii aa w poradni alkoholowej lub w formie terapii online) jest zdecydowanie realnie i praktycznie możliwe (a nie iluzorycznie!). Większość osób w naszym społeczeństwie uważa alkoholizm (czy inne uzależnienie) za coś absolutnie niemoralnego, niedopuszczalnego. Dlatego warto dowiedzieć się, jak leczyć alkoholizm.

jak leczyć alkoholizm

Jak wygląda leczenie alkoholizmu?

Zgłoszenie się lub pobyt w ośrodku terapii uzależnień lub rozpoczęcie terapii online postrzegane jest jako coś moralnie niedopuszczalnego, bynajmniej zbędnego. Aby dowiedzieć się jak wygląda leczenie alkoholizmu w naszej poradni, skontaktuj się z nami.Droga do skutecznego odwyku alkoholowego zostaje już tutaj zamknięta. Z drugiej strony, paradoksalnie, kultywuje się picie alkoholu przy każdej nadarzającej się okazji np. towarzyskiej. Skoro picie alkoholu prowadzi do pełnoobjawowego uzależnienia, tzw. alkoholizmu (z potrzebą podjęcia leczenia uzależnień czy to w formie stacjonarnej czy w formie terapii online) to, dlaczego nie potrafimy zrezygnować z picia przy chociaż jednej okazji, np. urodzin? Wielu z nas uważa, że jest w stanie pić kontrolowanie, że ma pełną świadomość w kwestii czym jest alkohol i uważa, że nigdy nie da się złapać w jego sidła. I na to tylko czeka alkohol. Pewność siebie podparta zdecydowanym (a rzeczywiście jednak fałszywym) przekonaniem odnośnie prawdziwości posiadanych informacji odnośnie alkoholu (a nawet uzależnienia!) z biegiem czasu już niejedną osobę doprowadziła do pełnoobjawowego alkoholizmu o ile nie do faktycznego finału uzależnienia jakim jest śmierć danej osoby (alkoholika).

Jak powinno się leczyć alkoholizm?

Wizyta w poradni uzależnień czy rozpoczęcie terapii online została bezpowrotnie pominięta. Nie ma i nigdy nie będzie czegoś takiego jak „pełna kontrola nad alkoholem”. Nawet jeśli jeszcze nie masz w sobie tego problemu a jednak „sięgasz” to za każdym razem wystawiasz się na drogę prowadzącą do wpadnięcia w sidła alkoholu. Uświadomienie sobie tej kwestii podczas pierwszej w swoim życiu wizyty w poradni uzależnień czy też pierwszej sesji twojej terapii online otwiera drzwi do sukcesu życiowego, jakim jest udana własna terapia uzależnień (innymi słowy- odwyk alkoholowy) i życie w pełni trzeźwości. Już podczas pierwszych chwil rozmowy z terapeutą zostaje nam pokazany realny świat w jakim jeszcze tkwi osoba uzależniona oraz podawane są pierwsze pomocne w trzeźwości informacje. Podczas wywiadu osoba uzależniona od alkoholu zostaje również pozytywnie wzmocniona i utwierdzona w słuszności podjętej właśnie decyzji o leczeniu. Dzięki profesjonalnej diagnozie zostaje zdiagnozowany głód alkoholowy, który jest źródłem tzw. zapić, ale też i późniejszych negatywnych przeżyć osoby uzależnionej. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jak powinno się leczyć alkoholizm.

jak wygląda walka z alkoholem

Jak wygląda walka z alkoholizmem?

Tutaj też wiele osób zaczyna wreszcie zdawać sobie sprawę czym tak naprawdę jest i jak powstaje ten głód. To brak tych informacji powoduje kompletną dezorientację i całkowite, bezwładne poddanie się postępującemu procesowi uzależnienia od alkoholu. Z praktyki wiemy, iż niekiedy osoby zgłaszające się do naszej poradni terapii uzależnień (także te, które decydują się na terapię uzależnienia online) dostają swoistego olśnienia słysząc nawet samo hasło „głód alkoholowy”. Generuje to u większości pytanie- „Dlaczego ja dawałem się tak ogrywać jak dziecko?”. Dlaczego? Właśnie dlatego że zostałeś wciągnięty w jedną wielką grę iluzji z szerokim spektrum mocy destrukcji o niesamowicie silnym oddziaływaniu zwłaszcza na ciebie, ale też i na twoich najbliższych. Gra iluzji, ciągły chaos (będące podstawą egzystencji w klimacie uzależnienia od alkoholu) a Ty jedynie jako pionek w tej grze… Byłeś pionkiem… a nie jesteś! Bo przecież podjąłeś decyzję i rozpocząłeś leczenie… Rozpocząłeś rozwiązywanie problemów w jakie wplątał Cię alkohol, zacząłeś swoje leczenie uzależnień w poradni alkoholowej, swój odwyk… Tak, problemów jest dużo i trzeba będzie się jakoś zorganizować (a uzależnienie od alkoholu zdezorganizowało Ciebie). Ale zobacz- masz wsparcie- jest przy Tobie Twoja poradnia uzależnień (nawet w formie wirtualnych sesji terapii online).

jak walczyć z alkoholizmem – nie jesteś sam!

Nie jesteś sam. Jest realna i faktyczna pomoc w postaci terapeuty i poradni alkoholowej. Zdecydowanie jest szansa i Ty już to zacząłeś robić, rozpoczynając swoją terapię uzależnień, swojego alkoholizmu. Idziesz po swoje rozpoczynając swoją terapię alkoholową… Pozostawiłeś przeszłość i rozpocząłeś nowy rozdział… (już nie jako tzw. „alkoholik”). Zaczynasz trzeźwe, dobre życie z pełną świadomością swojej osoby… I tak już pozostanie… Nasz ośrodek terapii uzależnień zdecydowanie i skutecznie pomaga w odzyskaniu takiego właśnie życia prowadząc osoby poprzez proces terapii alkoholowej. Uzależnienie od alkoholu to skomplikowany problem, z którego nie da się samemu wyjść. Tylko i wyłącznie podjęcie odwyku alkoholowego lub innymi słowy tzw. terapii aa (możliwej również w formie terapii online) i ścisła współpraca z terapeutą zajmującym się leczeniem uzależnień jest gwarancją skuteczności procesu terapeutycznego. Twoja terapia uzależnień to Twoje nowe, lepsze życie. Wreszcie jest ono realne, prawdziwe i już zdecydowanie pod Twoją kontrolą.

Uzależnienie Kraków – sprawdź naszą poradnię alkoholową.